Anglický Špringr Španěl - lovecký pes

Tyto stránky jsou věnovány mému čtyřnohému kamarádu Largovi.

 

Chtěl bych vám tu říct několik slov o svém psu Largovi.

 

Od svých dvou měsíců žije se mnou v Písařově. Tato obec se nachází v podhůří Jeseníku, asi 20 km od Zábřehu na Moravě v Olomouckém kraji. Larga jsem si zakoupil v chovné stanici Hadí vrch ve Štěpánkovicích. Protože jsem myslivec, vybíral jsem si psa pro lovecké účely. Musím říct, že jsem měl při výběru veliké štěstí. Byli mi nabízeni dva psi, které jsem si prohlížel po internetu. Jeden, který měl větší předpoklady k uchovnění, a druhým byl Largo. Mě zaujal právě Largo, protože jsem ho uviděl jako prvního. A udělal jsem dobře. Ukázalo se, že Largo přesně vyhovuje požadavkům mysliveckého upotřebení.  

 

S Largem pravidelně cvičím a dodržuji pravidla výcviku loveckého psa. Povahově je velmi hravý a veselý. Dále je nekonfliktní, inteligentní a dobře zvladatelný. I přesto, že mám v rodině tři malé děti, nikdy se k nim nechoval agresivně, naopak je velice poslušný. Zdravotní stav má velmi dobrý.  Pravidelně s ním chodím do blízkých lesů a i přes náročnost svého zaměstnání se mu snažím plně věnovat.

 

Účastním se s ním všech potřebných zkoušek. Dosud největší oceněním pro něj bylo ocenění výborný 1. CAC na výstavě v Ostravě. Paradoxně zde získal ocenění za krásu, i přesto že je chován pro lovecké účely.

Vyhledávání